بعثت

خانه آزمون های آزمایشی سنجش
راهنمای آزمون آزمایشی سنجش مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط واحد آزمون   
یکشنبه, 20 آذر 1390 ساعت 22:11

اطلاعيه‌ شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور درباره:
نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي و جامع مخصوص داوطلبان آزمون سراسري سال 1391 و دانش‌‌آموزان سال سوم متوسطه

بدين­وسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون سراسري سال 1391 و دانش‌آموزان سال سوم متوسطه مي‌رساند كه شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، بنا به رسالتي كه بر عهده دارد و به ­منظور:
    *      آشنايي داوطلبان با شيوه برگزاري آزمون سراسري سال 1391 و ايجاد آمادگي­ هاي لازم براي حضور در جلسات امتحاني.
    *      ايجاد امکان رقابت علمي براي جدي­ ترين و قوي­ ترين داوطلبان با يکديگر در دروس امتحاني عمومي و اختصاصي، قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1391.
    *      سنجش معلومات وشناخت داوطلبان از وضعيت تحصيلي و نقاط ضعف و قوت خود بر اساس کارنامه نتايج آزمون­ هاي آزمايشي.
    *      ارتقاي سطح معلومات تحصيلي و علمي داوطلبان.
    *      اقدام به برگزاري 8 نوبت آزمون­ هاي آزمايشي مرحله ­اي و جامع جهت آمادگي داوطلبان آزمون سراسري سال 1391 مي­نمايد.
برخي از ويژگي هاي منحصر به فرد آزمون­ هاي آزمايشي مرحله­ اي و جامع شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به شرح ذيل است:
    *  برگزاري پنج نوبت آزمون مرحله­ اي در نيمه دوم سال جاري و سه نوبت آزمون آزمايشي جامع در سه ماهه اول سال 1391 و قبل از برگزاري آزمون سراسري سال آينده که هر آزمون مکمل، آزمون بعدي بوده و سبب مي­گردد داوطلبان، پس از شرکت در کليه آزمون­ هاي مرحله­ اي و جامع، با کسب حداکثر آمادگي لازم، از استعداد و توان خود در آزمون سراسري سال 1391 استفاده نمايند.
    * برخورداري از بالاترين جامعه آماري آزمون‌هاي آزمايشي در هر يك از گروه­ هاي آزمايشي در سطح كشور.
    * حضور بهترين و قويترين داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري، در آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع.
    * ارائه سؤالات امتحاني استاندارد، همتراز و همسنگ با آزمون سراسري به لحاظ كيفيت و سطح دشواري سؤالات.
    * امكان مقايسه حقيقي براي هر يك از داوطلبان شركت كننده در آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي و جامع به منظور قياس وضعيت علمي و تحصيلي خود  نسبت به تعداد كثيري از جدي‌ترين داوطلبان و رقباي واقعي در آزمون سراسري.
    * وجود همبستگي و هماهنگي چشمگير بين نتايج اكتسابي داوطلبان در آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي و جامع، با نتايج اكتسابي در آزمون سراسري.
    * ارائه كارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد بمنظور اطلاع كامل داوطلبان شركت كننده در آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي و جامع از وضعيت علمي خود، نسبت به ساير داوطلبان در شهر، استان و كشور.
    * ارائه پاسخ تشریحی سؤالات آزمون­های مرحله­ای و جامع به داوطلبان در پایان جلسه آزمون.
    * تقسيم ­بندي دقيق و موثر منابع درسي براي پنج نوبت آزمون­هاي آزمايشي مرحله­اي و ايجاد امکان اطلاع مستمر داوطلب از پيشرفت تحصيلي خود در هر ماه.
    * تعيين كمترين هزينه ثبت‌نام جهت شركت در‌آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي و جامع در مقايسه با ساير آزمون‌هاي مشابه در سطح كشور بمنظور رفاه حال داوطلبان و خانواده‌هاي محترم و استفاده هرچه بيشتر اقشار مختلف از اين آزمونها.
..........
..........
تاريخ و چگونگي ثبت­ نام و برگزاري آزمون­هاي آزمايشي مرحله اي و جامع
الف- نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمایشی مرحله‌اي و جامع:

آزمونه ای مرحله ای در 5 نوبت و براساس تقسیم بندی منابع درسی برگزار میشود ؛ به طوري كه  هر مرحله از آزمون طبق تقسيم‌بندي‌هاي انجام شده، ازداوطلبان  امتحان به عمل مي‌آيد؛ علاوه بر اين، در آزمون هر مرحله از قسمت يا قسمت‌هاي مربوط به مراحل قبل نيز امتحان گرفته مي‌شود؛ ليكن در هر مرحله ، سؤالات امتحاني با تأکید بر منابع مربوط به همان مرحله طراحي مي‌گردد. (براي مثال، در مرحله سوم آزمون قسمت‌هاي مربوط به آزمون اول و دوم هم منظورشده ؛ با اين تأکید كه بيشتر سؤالات از قسمت سوم خواهد بود).

برای مشاهده جدول تقسیم بندی منابع آزمون های مرحله ای اینجا کلیک کنید.


     بعد از برگزاري 5 نوبت آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي فوق، 3 نوبت آزمون آزمايشي جامع نيز تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1391 طي ماه­هاي فروردين، ارديبهشت و خرداد برگزار مي‌شود و اين سه آزمون، شبيه به آزمون سراسري سال 91 خواهد بود. پس از برگزاري هر يك از آزمون‌هاي مرحله‌اي و همچنين آزمون‌هاي جامع ، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شركت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. كارنامه داوطلبان 48 ساعت بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت اینتر نتی شرکت به نشانیwww.sanjeshserv.ir منتشر می­گردد .
توضيح اين نكته ضروري است كه با توجه به تعداد كثير شركت‌كنندگان در آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع، رتبه‌هاي اكتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را نسبت به رقباي خود در يك جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.
ب- شرايط شركت‌كنندگان:
دانش‌آموزان سال چهارم متوسطه (پيش‌دانشگاهي).
فارغ‌التحصيلان دوره یکساله پیش­دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه.
دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان سال سوم نظام جديد آموزش متوسطه.
فارغ‌التحصيلان ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه.
ساير افرادي كه قصد شركت درآزمون‌ سراسري سال 1391 را دارند.
نكات مهم:
سؤالات آزمون‌هاي مرحله‌اي و جامع فقط از منابع اعلام شده سازمان سنجش‌ آموزش كشور و از منابع درسي نظام جديد آموزش متوسطه خواهد بود و ضرورت دارد داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه نيز منابع اعلام شده را مطالعه و در اين آزمون‌ها شركت نمايند.
دانش‌آموزان سال سوم متوسطه در صورت شركت در آزمون‌هاي مرحله‌اي بايد به سؤالات طرح شده همانند ساير داوطلبان پاسخ دهند؛ اما در آزمون‌هاي آزمايشي جامع براي دانش‌آموزان سال سوم سؤالات به صورت جداگانه تهيه و در اختيارشان قرار مي‌گيرد و بعد از برگزاري آزمون نيز رتبه‌بندي اين دسته از داوطلبان در کارنامه نتایج، در مقايسه با دانش‌آموزان سال سوم انجام مي‌پذيرد.
ج- زمان برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي مرحله‌اي و جامع:
  آزمون‌هاي مرحله‌اي در پنج نوبت و آزمون‌هاي جامع در سه نوبت و در تاريخ‌هاي مشروحه زير برگزار مي‌شود:

1- آزمون مرحله ای اول روز جمعه 13/8/90    (((برگزار گردید)))

2-آزمون مرحله ای دوم روز جمعه 11/9/90     (((برگزار گردید)))

3-آزمون مرحله ای سوم روز جمعه 2/10/90    (((برگزار گردید)))

4-آزمون مرحله ای چهارم روز جمعه 14/11/90 (((در حال ثبت نام)))

5-آزمون مرحله ای پنجم روز جمعه 5/12/90     (((در حال ثبت نام)))

 

6-آزمون جامع اول روز جمعه 25/1/91          (((در حال ثبت نام)))

7-آزمون جامع دوم روز جمعه 22/2/91          (((در حال ثبت نام)))

8-آزمون جامع سوم روز جمعه 19/3/91         (((در حال ثبت نام)))

 

کارت ورود به جلسه آزمون 2 روز قبل از تاریخ برگزاری هر مرحله از آزمون در سایت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به آدرس www.sanjeshserv.ir  قابل مشاهده و پرینت میباشد.


د- نحوه ثبت‌نام:
برای ثبت نام به واحد آزمون آموزشگاه علمی آزاد دخترانه بعثت واقع در جهانشهر. خیابان کسری. خیابان چهارم غربی (تلفن: 4101-0261) مراجعه فرمایید.

د- مزایای ثبت نام در آموزشگاه بعثت:

 * ثبت نام اینترنتی رایگان داوطلبان توسط بخش  IT  آموزشگاه

* ارائه رایگان پرینت سرفصل دروس آزمون ها

* پرینت رایگان کارت ورود به جلسه داوطلبان

* برگزاری آزمون در محل آموزشگاه بعثت

* ارائه رایگان کارنامه نهایی آزمون به داوطلبان

((انتخاب با شماست))

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 05 دی 1390 ساعت 07:20
 


تمامي حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي آموزشگاه بعثت محفوظ است
Edit By : Vahid shabani | Besat
INDEZINER